Totalul afișărilor de pagină

Team picture 2016/2017

Team picture 2016/2017

luni, 20 iunie 2016

Cupa Romaniei la minifotbal - Bistrita 2016

Un vis frumos care s-a terminat mult prea repede....
Concluzia dupa participarea la Cupa Romaniei la minifotbal - Bistrita 2016 ar fi ca potential avem dar trebuie sa mai lucram la psihic, sa avem mai mult tupeu si sa intram in teren cu gandul doar la victorie, indiferent de adversar. Nu trebuie sa mai gandim ca o echipa mica deoarece NU MAI SUNTEM.
De la acest turneu trebuie sa ramanem doar cu partile pozitive si sa  observam ca, cu pasi marunti, incepem sa fim cunoscuti si chiar apreciati de adversarii nostri, la nivel national. Inca, trebuie sa mai avem rabdare si sa muncim in continuuare asa cum am facut-o pana acum deoarece rezultatele nu vor intarzia sa apara. Este imperativ sa participam la cat mai multe turnee deoarece experienta acumulata ne va ajuta sa ne dezvoltam in continuuare.
Daca pana acum multi nu ne-au luat in seama de la anul situatia se va schimba si va fi infinit mai greu decat pana acum. Trebuie sa ridicam nivelul si sa facem din urmatorul an unul si mai bun decat acesta.

Deocamdata intram in vacanta si ne vom vedea doar marti, la antrenamente, urmand ca din august sa reincepem pregatirea pentru Cupa Magic (1-4 septembrie 2016) si Campionat.



GRUPA H – Teren 2 si Teren 3


Echipa
J
V
E
I
G
P
1
Colosseum Iasi 
3
2
1
0
7-4
8
2
La Bolta Alba Iulia
3
1
2
0
8-4
6
3
Continental Timisoara
3
1
1
1
8-7
4
4
Drink Team Resita
3
0
0
3
4-12
0

Data
Ora
Teren
                              Jocul
Scor
10.06
14.00
T2
  Continental Timisoara - Colosseum Iasi
1-2
10.06
14.00
T3
Drink Team Resita - La Bolta Alba Iulia
0-4
10.06
19.00
T2
Continental Timisoara - La Bolta Alba Iulia
2-2
10.06
19.00
T3
Drink Team Resita - Colosseum Iasi
1-3
11.06
12.00
T2
Continental Timisoara - Drink Team Resita
5-3
11.06
12.00
T3
Colosseum Iasi - La Bolta Alba Iulia
2-2
                   T2 si T3 = Baza Sportiva Alex, adresa: Avram Iancu, nr. 9  


Program si rezultate Saisprezecimi Cupa Romaniei Bistrita


ora: 14.00 Old Boys Bucuresti - Rechinii Autoland Hosu Zalau, Rezultat 2-2, 4-3 d.p(meciul I)
ora: 14.00 Mustang Bucuresti - Pabo Team Pascani, Rezultat 7-0 (meciul II)
ora: 14.00 Golden Boys Bacau - A.S. Glissando Timisoara, Rezultat 2-1 (meciul III)
ora: 14.00 Electromures Tg Mures - IPJ Dolj,                         Rezultat 1-1, 3-2 d.p(meciul IV)
ora: 15.00 Olimpia Pogoanele - Lexus Zalau,                         Rezultat 3-1 (meciul V) 
ora: 15.00 Arena Focsani - Rapid Piatra Neamt,                     Rezultat 3-0 (meciul VI)
ora: 15.00 VLD Transport Baia Mare - VDT Construct Constanta, Rezultat 2-1 (meciul VII)
ora: 15.00 Herta Alse Floresti - FC Boromir Rm Valcea,       Rezultat 2-5 (meciul VIII)
ora: 16.00 River Plate Bistrita - Borussia Hermannstadt,     Rezultat 4-3 (meciul XII)    Live TV
ora: 16.00 Rosu Deva - Railex Suceava,                                  Rezultat 2-3 (meciul X)
ora: 16.00 RMC 24 Alba Iulia - ACS Mausoleul Marasesti,     Rezultat 3-1 (meciul XI)
ora: 16.00 AC Luciano Arad - F.C Premiere Arad,                  Rezultat 2-0 (meciul IX)
ora: 17.00 Roxana Bistrita -  Glissando Roman                      Rezultat 0-2 (meciul XV)    Live TV
ora: 17.00 Independentul Darabani - Colosseum 2005 Iasi  Rezultat 2-5 (meciul XIV)
ora: 17.00 InterConti Suceava - La Bolta Alba-Iulia,               Rezultat 3-6 (meciul XIII)
ora: 17.00 Coriolan Bacau - Green Garden Odobesti,            Rezultat 2-0 (meciul XVI)


Program si rezultate Optimi Cupa Romaniei Bistrita


ora: 18.00 Old Boys Bucuresti - Golden Boys Bacau Rezultat 2-2 (2-3 d.l.d.) (meciul I)Live TV
ora: 18.00 Mustang Bucuresti - Electromures Tg Mures Rezultat 4-4 (2-3 d.l.d.)(meciul II)
ora: 19.00 Olimpia Pogoanele - Arena Focsani Rezultat 1-3 (meciul III) Live TV
ora: 19.00 VLD Transport Baia Mare - FC Boromir Rm Valcea Rezultat 3-2 (meciul IV)
ora: 20.00 AC Luciano Arad - Railex Suceava Rezultat 0-3 (meciul V)
ora: 20.00 RMC 24 Alba Iulia - River Plate Bistrita Rezultat 2-4 (meciul VI) Live TV
ora: 21.00 La Bolta Alba-Iulia - Glissando Roman Rezultat 5-0 (meciul VII) Live TV
ora: 21.00 Colosseum 2005 Iasi - Coriolan Bacau 1-1 (2-3) (meciul VIII)

Program si rezultate Sferturi, Semifinale si Finale Cupa Romaniei Bistrita

Sferturi de finala 
Ora: 09.00 Golden Boys Bacau - Coriolan Bacau Rezultat 1-1 (2-1) (meciul A), teren 2
ora: 10.00 Electromures Tg Mures - La Bolta Alba-Iulia Rezultat 2-5 (meciul B), teren 1
ora: 09.00 Arena Focsani - River Plate Bistrita Rezultat 0-0 (6-7) (meciul C), teren 1
ora: 10.00 VLD Transport Baia Mare - Railex Suceava Rezultat 2-2 (9-8) (meciul D), teren 2

Semifinale
ora: 13.00 Golden Boys Bacau - River Plate Bistrita Rezultat 0-0 (1-3), teren 1
ora: 14.00 La Bolta Alba Iulia - VLD Transport Baia Mare Rezultat 4-1, teren 1

Finala mica
ora: 17.30 Golden Boys Bacau - VLD Transport Baia Mare Rezultat 4-3, teren 1

Finala Cupei Romaniei - editia 2016
ora: 18.30 River Plate Bistrita - La Bolta Alba Iulia Rezultat 2-3, teren 1





joi, 9 iunie 2016

Cupa Romaniei la minifotbal

Vineri incepe competita pe care o asteptam de anul trecut - Cupa Romaniei la minifotbal.
Fiecare jucator va trebuie sa se prezinte cu CI si adeverinta medicala. 
Plecarea se va face de joi, 09.06.2016,  in felul urmator:
- masina Robert vor merge Tavi si Carolica - ora 18:00;
- masina Vasile vor merge Fifi, Kinder, Claudiu si Iulian - ora 18:00;
- masina Hurjui: Dudu - ora 18:00;
- masina Mishu: Scuty, Caras si Marian - ora 20:00;
Cazarea se va face la Motel Sheriff - http://motelsheriff.ro  (STR. CARTIER UNIREA NR. 252A,TELEFON: 0746.015.765) iar repartizarea pe camere (3 camere cu 4 paturi si 1 cu 2 paturi) va fi urmatoarea:
- Fifi, Kinder, Claudiu, Carolica;
- Tavi, Marian, Mishu, Scuty;
- Iulian, Vasile, Caras, Hurjui;
- Robert, Dudu;


Tragerea la sorti a avut loc miercuri, 08.06.2016, si ne-a adus urmatorii adversari:

GRUPA H – Teren 2 si Teren 3


Echipa
J
V
E
I
G
P
1
Continental Timisoara






2
Drink Team Resita






3
Colosseum Iasi






4
La Bolta Alba Iulia







Data
Ora
Teren
                              Jocul
Scor
10.06
14.00
T2
  Continental Timisoara - Colosseum Iasi

10.06
14.00
T3
Drink Team Resita - La Bolta Alba Iulia

10.06
19.00
T2
Continental Timisoara - La Bolta Alba Iulia

10.06
19.00
T3
Drink Team Resita - Colosseum Iasi

11.06
12.00
T2
Continental Timisoara - Drink Team Resita

11.06
12.00
T3
Colosseum Iasi - La Bolta Alba Iulia

                   T2 si T3 = Baza Sportiva Alex, adresa: Avram Iancu, nr. 9  

Avem o grupa foarte echilibrata, cu echipe din campionate puternice care s-au clasat pe podium. Fiecare joc trebuie tratat cu mare atentie si concentrare maxima. Vom lua fiecare joc in parte, fara calcule si vom da totul pe teren, indiferent de cine si cat joaca.
Chiar daca primul meci va fi abia vineri, 10.06.2016, ora 14:00, plecarea se va face de joi deoarece la ora jocului trebuie sa fim cat mai odihniti si nu veniti de pe drum (v. intamplarea de anul trecut de la Roman).