Team picture 2021/2022

sâmbătă, 18 februarie 2012

Aldoor - COLOSSEUM IASI 2 - 1

Cu siguranta nu vom lua titlu de fairplay anul acesta...
Un meci frumos stricat in totalitate de un om care se da arbitru si care a facut tot posibilul sa impinga adversarii de la spate. Ne-a lucrat in asa fel incat sa para echitabil, ne-a tocat marunt, marunt din primul minut si pana la final cand nici macar nu a avut taria sa-si recunoasca prestatia jenanta. Si-a intrat in rol usor, usor si le-a dat faulturi pa banda rulanta pana s-a ajuns la executarea unei lovituri de la 9 metri, aparata magistral de Bibi (a facut un meci de tinut minte), asta in prima repriza. Cand a vazut ca gluma se ingrosa in cea de-a doua repriza prin deschiderea scorului de catre noi, si alte 3-4 faze cand puteam majora scorul (Florin, Caras, Vladut si Marian avand oportunitati fantastice, chiar scapand singuri cu portarul), a inceput sa ne ingalbeneasca si chiar sa ne de-a un rosu, jucand cu un om mai putin pe finalul celor 5 minute. Faulturile adversarilor nu le vedea in schimb la cea mai mica atingere a noastra ne sanctiona. Aceste mici siretlicuri au avut efectul scontat si nu au facut decat sa ne enerveze, sa ripostam verbal (4 galbene si un rosu) si sa nu ne mai concentram la adversarii nostri. In felul acesta a reusit sa ne invinga o echipa care se bate la titlu, cu arbitrii.
La finalul meciului a facut un memoriu impotriva arbitrajului dar dupa un schimb de replici cu acest "arbitru" mi-a dat seama ca atata poate si nu stie altceva decat sa jigneasca, oricum totul e in van avand in vedere ca organizatorii au zis ca a arbitrat ireprosabil. Se pare ca pana la urma totul se reduce la un singur lucru - BANIIIIIIIIIIIIIII. SA LE STEA IN GAT CELOR CARE APELEAZA LA ASTFEL DE PRACTICI SI CELOR CARE NU INTELEG CE INSEAMNA SPORTUL.