Totalul afișărilor de pagină

Team picture 2021/2022

luni, 6 februarie 2017

Winter Cup 2017 - Vaslui

Dupa 2 ani de la ultima noastra prezenta la acest turneu am revenit cu un lot mult imbunatatit si cu un alt obiectiv - atingerea fazelor superioare. Din pacate ne-am oprit in sferturi desi am avut un culoar destul de favorabil pentru indeplinirea obiectivului si, din nou, am fost eliminati la penalty. Trebuie sa ne mobilizam si sa ne concentram ceva mai bine deoarece la toate turneele la care am participat am iesit dupa loviturile de penalty. Este un hop pe care trebuie sa invatam sa il depasim sau sa facem in asa fel incat sa nu se mai ajunga la lovituri. Un alt lucru foarte important este sa nu mai intindem rabdarea arbitrilor la maxim si sa ne vedem doar de joc deoarece doar noi avem de suferit, asa cum s-a vazut atat la Cupa Unirii cat si la Winter Cup.
Un lucru pozitiv, ca de fiecare data,  a fost atmosfera din interiorul grupului, faptul ca inainte de toate ne simtim foarte bine impreuna si ne face placere sa stam impreuna, asa cum am mai spus "MAI MULT DECAT O ECHIPA".
La final tin sa multumesc organizatorilor pentru faptul ca totul a fost asa cum trebuie sa fie si ca ne-am simtit foarte bine. Felicitari si sa ajungeti la editia 100.

Vineri, 03.02.2017, 21:20, Sala Sporturilor, meci cu Atletic Barlad = 1 - 1 gol Kinder, 7 - 6 dp.
Sâmbăta, 04.02.2017, 13:30, Sala Sporturilor, meci cu Unirea Ruginoasa = 3 -1 goluri Robert, Kinder, Scuty.
Sâmbăta, 04.02.2017, 16:10, Sala Mincu, meci cu Victoria Morandi 0 - 2.

SF3: Colosseum 2005 Iași - UTI 1-1 gol Scuty, 2-3 dp;
Din păcate după o greșeală de arbitraj am fost egalați în ultimele 5 minute și am pierdut la penalty.
Autodriver - UTI 2 - 1
Felicitări ambelor finaliste care încă o data au demonstrat nivelul la care se afla minifotbal ieșean.